Уроки мегаполісу

Мої 23 у 23

Чого навчив мегаполіс

Я опинилась у цьому місті за власним бажанням. Не підкорювала столицю і не штурмувала стіни. Він просто покликав і я приїхала. Він став містом моєї свободи, бо не хотіла зачепитись чи підкорити. Я хотіла пізнати його зсередини. Який він коли спить і коли прокидається. Який він коли віють урагати, чи світить сонце. Я хотіла вивчити його маршрути і запам'ятати координати, а він натомість показав мені зовсім іншу дорогу. Дорогу до себе.

За 23 роки я навчилась ходити, писати, говорити і посміхатись, останнє вдалось, якось само-по собі. Наче ішло в комплекті до життя. Увесь інший досвід, який подарувало життя, відпускала за вітром, бо нащо носити з собою валізи, якщо життя, завжди дарує все потрібне у потрібний момент.

Та все ж, цей мегаполіс подарував мені свої уроки, що навчили жити, любити, радіти і насолоджуватись.

Просто, безтурботно і легко, зустрічати новий день з посмішкою, яким би не був шум міста.

І так, як то модно говорити - поїхали:

Урок №1

Не слухати і не давати поради

Це історія, не про те, що люди злі і нікому не можна вірити. Це урок про те, що всім нам властиво змінюватись. Інколи ми йдемо за лідерами думок, наосліп. Бо вони #багатшіуспішніші і тд. але вони також змінюються і вони змінюють свою думку, єдиний орієнтир - внутрішній компас. Бо ніхто не відповідає за твоє життя, а ти відповідаєш.

Урок №2

Вимикати всіх глядачів

Люди зайняті тим, що думають про себе, здебільшого їм абсолютно байдуже на твої перемоги, поразки і досвід. Більше того - дії інших людей, говорять більше про них, а не про тебе. Якщо просто вимкнути егоїстичне уявлення, що всім є до тебе діло, то увімкнеться більше свободи. Більше легкості. Більше природності.

Урок №3

Be yourself

Берегти свою унікальність - це поважати творіння світу. Бути собою - це усвідомлювати, що такого тіла, як те, з якого ти зараз дивишся на цей світ, не було і не буде. "Тіла не повторюються ніколи", у що б ви не вірили, з цим не посперечається ніхто. Бути собою - це прийняти, що не було і не буде такої райдужки ока, відбитку пальця і коктейлю з прожитих днів і незабутніх емоцій.

Урок № 4

Танцювати на світлофорах, читати в метро.

Можна навпаки, не буде пояснень, просто спробуйте.

Урок №5

Немає значення де ти, якщо ти в моменті.

Часто нам здається, що події сильніші, бо всього дуже багато, бо увесь світ тисне і все наче навалилось. Хочу вас засмутити - таки здається. В моменті не існує проблем. Про це медитації, молитва і "Сила моменту тепер". В моменті існує тільки життя - все інше проекція мозку.

Урок №6

Писати листи собі

Перед важливими рішеннями, я сідала і писала собі лист. Коли було сумно - сідала і писала собі лист. Насправді це лише такий прийом - ти пишеш мозок з "думання" перемикається на моторику і ти вже не в проблемах, ти в житті і ти пишеш. Ти пишеш лист і це кльово. Кумедно, як мінімум. Допомагає побудувати відносини з собою. Допомагає приймати рішення. Допомагає просто бути.

Урок №7

Не зраджувати

Коли я звільнилась з роботи, поїхала до батьків, залізла на горище і знайшла цілу гору старих щоденників. На моїх очах знову розгортались події життя. Великі грандіозні плани перетворювались на записи з адресою психолога і назвами заспокійливих. В той момент я зрозуміла, що я завжди знала правильну відповідь. Інколи нам здається, що якщо один раз підеш проти себе, нічого страшного не відбудеться. Але таки - відбудеться. Ти напрацьовуєш модель поведінки, від якої важко позбутися. В той вечір я дуже довго проплакала над тими записниками, тоді я записала в наступний щоденник два уроки. Перший ти читаєш зараз, а другий, був першим( не гортай), там пише - не давати і не слухати поради!

Урок №8

Робити паузи

Між словами, у відносинах, в житті. Інколи життя іде за інерцією. Правда, все таке швидке - це нормально, казати: "почекайте, я подумаю". Серед гаму і кіпішу буває важко відстояти свій внутрішній ритм. Але треба навчитись його слухати, а для цього потрібно дозволити собі робити паузи.

Урок №9

Писати історію, яка надихає

Дуже довго я думала, що всі мої досягнення були лише способом довести: "я краща, подивіться, я краща", але ні. Вони мали ще одну властивість, вона, також, надихають. Наша історія, насправді не дуже важлива, але ж так приємно коли вона надихає.

Урок №10

Відпускати

Люди приходять і люди йдуть. Ми приходимо і йдемо. Динаміка і еволюція притаманна усьому живому в світі. Навчитись відпускати те, що вижило себе - це ключ до всього чого так прагнемо. Відпускати це не про втрату, відпускати це про свободу.

Урок №11

Не вимагати в життя особливих умов

Я дуже довго хотіла піти на групове заняття по сан дао. Коли я проходила #happinessonline , то познайомилась з майстром сан дао і виконувала практику вдома із запису, це давало дуже класний ефект. Я просто мріяла потрапити до нього на групове заняття вживу, а все ніяк не виходило, спочатку думала, що попрактикую трішки вдома, щоб не виглядати безглуздо на занятті, потім чекала, коли грошей буде трішки більше. Потім чекала, коли настане потрібний час. Недавно мій майстер сан дао загинув. Він пішов з життя дуже молодим і ніхто не сподівався його смерті. Того дня я зробила практику вдома і більше не просила в життя якихось особливих умов.

Урок №12

Дякувати за невідкриті двері

Я часто практикувала вдячність. Висловлювала її собі, людям і подіям.

Це дуже просто. Ти шукає хороші моменти в житті і дякуєш. Навіть коли все не дуже ок, є за що подякувати.

Це кльово, це наповнює, це змінює фокус в голові, це допомагає проживати зовсім інші відчуття.

Та одного дня мені було так сумно, що я не хотіла дякувати. Я вважала це лицемірством.

- за що це я маю дякувати? за оце все що відбувається?

серйозно? я не цього хотіла?

Я навіть гонорово піднімала голову в небо і казала:

- ей ви там, ми не так домовлялись)

- є така штука - вдячність за невідкриті двері, чула? - якось сказала мені подруга.

Не чула, але це формулювання здалось найбільш чесним. І я подякувала. Настільки, щиро, настільки могла в той момент.

Це було щось типу:

- Боже, це такі кльові двері, вони так гарно блистять і ці удвірки такі прекрасні. Мені здається, що це найпрекрасніші двері на планеті. Але якщо вони не відкрились, значить вони не мої, правда?

дякую за те, що є, але мене ж чекають ще кращі, правда?

Бог не написав мені послання хмарами на небі чомусь, але в якийсь момент я відчула , що знову на своєму шляху.

Бо це історія зовсім не про двері і можливості. Це історія про вміння визнати, що ніколи не знаєш, що чекає тебе навіть за найпрекраснішими дверима. І якщо вони не відкрились, то можливо варто просто подякувати їм, щоб іти далі.

А на шляху, на шляху завжди трапляються місця опинившись в яких з новою силою дякуєш за всі невідкриті двері.

Урок №13

Чекати

Ооо, це мій улюблений урок, іспит з якого я щиро намагаюсь скласти ось який вже рік.

Мої улюблені правила з цього предмету:

" навіть, якщо зачати дитину з 9-ма різними жінками, то роди все одно будуть через 9 місяців"

" скільки свічок не запалюй і не піднімай сонце руками, світанок настане тоді, коли настане час"

"фермер, коли садить зерна бамбуку в землю, кожного ранку впродовж 4 років поливає зерна, незнаючи чи зійде бамбук. І тільки під кінець 4-го року бамбук проростає до 20 метрів лише за 90 днів"

Ці історії говорять самі за себе, але урок звідси дуже простий.

В житті, як і в природі є певний період за який відбувається певний процес.

Урок №14

Обирати і поважати

Ми поважаємо вибір інших людей тоді, коли дозволяємо собі робити власний.

Якщо ми не дозволяємо собі робити вибір виходячи із своїх щирих бажань, ми не зможемо іншим дозволити бути тим, ким вони є.

Обирати дуже важливо. Обирати - це поважати себе. Обирати - це дозволити іншим так само робити вибір і поважати їх за це.

Урок №15

Пам'ятати про маму, тата і свого чоловіка

Я досі рідко телефоную мамі і татові. Чоловікам телефоную часто, але робота в мене така, так, що тут історія зовсім про інше.

Якось я сиділа з однією жінкою і вона розповіла мені дуже визначну історію.

Майже цитую:

- Надя, ти знаєш, в кожного чоловіка є жінка, яка буде дивитись на нього, як на бога.

Тоді я дуже змінилась, бо зрозуміла таку дуже просту, але важливу штуку:

У нас всіх є люди для яких ми самі-самі. Не залежно від статусу, віку і цифри на вагах і тд.. І в нас є люди, які для нас самі-самі.

Я почала по іншому спілкуватись з людьми. Це не завжди виходить, але коли я бачу перед собою людину я спілкуюсь з ним(з нею) з усвідомленням того, що це чиясь мама/тато, коханий чоловік, або дружина, брат, сестра чи подруга.

Хто завгодно, але десь у світі є людина яка дивиться на нього/неї , як на бога(бАгіню)

Тоді легше перемкнути формат спілкування і говорити так, як хочеш щоб говорили з твоїми коханими мамою, татом чи чоловіком.

І навіть, якщо людина не дуже тобі приємна треба пам'ятати про урок №14(там пише "обирати"), а це завжди можна робити з повагою.

Бо це також вибір.

Урок №16

Починати з добра в душі

Світ значно розумніший ніж ми думаємо. Словами, діями, можна обдурити людей і навіть себе. Але здається, комунікація душі зі світом відбувається мовою намірів.

Колись я грала в трансформаційну гру, яка добре показувала, як твій внутрішній стан впливає на події.

Це було щось з розділу #магія і це важко пояснити, але та істинна ціль з якою ти говориш чи дієш, впливає на те, до чого приведе твоя дорога.

Це історія про щирість, з собою, з світом і з людьми. Це про те, щоб коли щось не вдається питати себе:

А для чого я це робила?

Я вчу цей урок, він буває інколи дуже гірким на смак, але добре показує, що якщо ти починаєш шлях з добра в душі, то і дорога куди приємніша.

Урок №17

Обіймати світ навпроти

Декілька днів тому, я їздила додому і коли обіймала тітку. В якийсь момент відчула наче обіймаю не тіло, а світ всередині. Це був, як провал свідомості у нові виміри.

Я після того, обіймала людей і затримувала подих з таким захватом. На рівні відчуттів це щось наче ти торкаєшся до чогось безмежного. Це усвідомлення, що в тілі, яке ти сприймаєш візуально, всередині вирує життя. Там ж і думки, і емоції і історія душі.

Я почала обіймати тепер людей і слухати їхнє серце. Цього навчив не мегаполіс. Цього навчило життя. Жити з усвідомленням того, що ким би не була людина навпроти, всередині у неї цілий світ.

Обіймати, а якщо не виходить то читай урок 14 (там писало "відпускати і поважати")

Урок №18

Не чинити опору і брати відповідальність

Ці дві істини, насправді, тісно пов'язані. Першої мене навчив Екгарт Толле, другу я засвоїла завдяки Дмитру Троцкому.

Тут історія про те, що будь, який внутрішній опір чи боротьба забирають багато енергії. Їсти/не їсти о 2 ночі, працювати чи відпочити?

писати чи не писати?

Так от, ця концепція полягає в тому, щоб зробити, так як хочеться і взяти за це повну відповідальність.

Я вчусь не опиратись своїм проявам і брати за них повну відповідальність і це інколи буває складно.

Інколи буває весело, а здебільшого просто чесно.

А от чесність - це прекрасно завжди.

На зламі тисячоліть

Дихай спокійно, дихай розмірено

У мене таке враження, що минулий тиждень закінчився тільки сьогодні. Так багато всього: події, люди і відчуття, останнє все більше і більше ціную. Намагаюсь все проживати і в поодиноких випадках на випадкових листочках записую інсайти, щоб хоч щось вихопити з собою в дорогу.

Понеділок/ 10.06 

Прокинулась перед 4.00, встигла зловити світанок на набережній і інсайт, що якість життя напряму залежить від вміння бути там де ти є, і робити те, що ти робиш. Все інше приходить коли настає час. 

Пам'ятаю, як сиділа з Натою в кав'ярні і зрозуміла, що більше не хочу бути там де я є. Знову! Знову не знаю куди далі, але знову не готова залишитись на місці. Вона сказала мені тоді дуже важливі слова:
- Девочка моя, когда ты будешь готова пространство само тебя выбросит на новый уровень. Подожди, побудь там где ты есть. Ты уже там, где должна быть.
Так воно і сталось, трішки більше ніж через тиждень, мене вперше в житті попросили піти. Типова я почала б шукати причину в собі, прийняла б це як несправедливість, але в той день я відчула, що я більше "не типова" і замість питань і спроб знайти причину, я знайшла у грудях океан вдячності. Справжній, безкрайній, такий, що хочеш обійняти цілий світ.
Я просто знала, що це означає, що я готова, я відчувала, що мене забирають на новий рівень, я знала що час настав.


Насупних 5 днів нічого не шукала. Ні про що не думала, нічого не вирішувала. Зустрілась з тими, з ким давно хотіла, але відкладала. Лежала на траві в парках і дивилась в небо. Слухала, як шумить вітер і боялась того, що от-от розум включиться і почне знову свою улюблену пісню: " тобі 23, Надіє, про що ти думаєш?"
Не увімкнеться. Двері відкриються. Страхи зникнуть. А спогади залишаться


Вівторок/ 11.06


Приїхала Олена Грудненко, обожнюю цю жінку, бодай тому, що поряд з нею відчуваю, як мало всього я знаю. Люблю її за молодість в очах, всередині і ззовні.
Це авторка легендарних висловів, які періодично прокручую на репіті:
- Надя, а это действительно невозможно, или Вы просто не хотите поднапрячься?
- Ну как можно не знать английского? Я Вам этого не прощу! Надя!


Олена, lean- консультант і жінка, яка може врятувати українську економіку, вірю в це всім серцем.
З того дня висновок дуже простий: тебе цінують тоді, коли ти вмієш усвідомити всю цінність набутих знань і вмієш перемикатися з учня в експерта і навпаки.

Середа/12.06
Цього дня майже не пам'ятаю, знаю, що з кожним днем просто все ближче приходила до того, що потрібно відпускати все. Дозволяти життю бути таким, як воно є. І не брати відповідальність за тих, хто від неї відмовляється. Бо якщо хтось відмовився брати відповідальність, це ще не ознчаєш, що вона твоя)


Четвер/ 13.06


"Знати шлях і пройти його, не одне і теж" , "Те, що ти обраний, ти маєш зрозуміти сам", я можу продовжувати цитувати "Матрицю", але я досі залишилась людиною, яка не дивилась цей фільм.
Про штучний інтелект, про лідерство, про вчителів і вірність. До чого там Інна Богословська і чому я захоплююсь цією жінкою, навіть збираючи негатив в дірект - розповім в наступній статті.

В той день у мене буде зустріч ще з двома жінками. Кардинально протилежними одна одній.
Висновків було багато: не встигала записувати, але основне, що навчилась, це слухати і чути. Себе і тільки тоді все довкола.

Зрозуміла, як важливо і цінно, коли тебе приймають, коли розуміють і коли слухають. Коли поважають твою думку, коли можна просто пів ночі говорити і дивитись на засинаюче місто. І резюмуючи сказати:

- цей рік змінив нас обидвох. ми стали іншими, ми стали ближчими.

П'ятниця/ 14.06

Проспала і ледь не запізнилась на роботу. Нічого не хотілсь робити і мріяла просто додивитись "Матрицю". В суботу потрібно було іти в центр оцінювання "Навчай для України".

Потрібно було закрити купу питань по роботі, потрібно було робити все і одразу, а хотілось просто спати.

Попала додому близько 12, лягла в ліжко і обіцяла, що приберу. Обіцяла, що вирішу, те, що ще не вирішила. Але просто заснула. І це було саме правильне рішення. Не думати, не оцінювати, не аналізувати, а спати. Міцно і солодко.


Наступні три дні про людей! Про освіту, про мудрість і споживання. Про довіру і про відпочинок. Про вміння жити життям, а не роздумами, ілюзіями і фантазіями.

Про "Навчай для України", про те, чи справді готова поїхати на два роки в село, про ще одного брата, про впевненість і ЗНО.
Все розповім, структурую і буду випускати системно. Все вчасно, все логічно, все поступово.

А сьогодні, сьогодні у мене все. 
Ніжно обіймаю і торкаюсь серця, 
бо тільки воно знає істину
З любов'ю, 
Ваша, Душа мегаполісу♥

Літературно-музичний вечір "Душа мегаполісу"

Ми співали під гітару, читали вірші і багато обіймались. Це була мрія, яка стала реальністю. Це була ідея, яку цей чоловік, що поруч на фото, допоміг втілити в життя.

Тільки найрідніші і тільки щирість. Так в світ вийшов перший продукт з назвою, яку вже давно носила під серцем. Це вперше я озвучила ідею про центр на таку велику аудиторію і вперше відчула стільки підтримки і віри в те, що збудеться, в те, що потрібно. 

3700 грн. ми зібрали для дитячого будинку "Ковчег" і це вперше від імені бренду "Душа мегаполісу" в мегаполісі творилось добро, а в космос полетів заряд любові, радості і щирості. 

Висновок того дня: ми живі настільки, наскільки вміємо спілкуватись. Наскільки вміємо ділитись, настільки вміємо любити і віддавати. 
До нових зустрічей, 

Ваша, Душа мегаполісу ♥

«В пустелі сизих вечорів» Ліна Костенко

Колись вона показала мені, як воно - любити слово. Я з нею плакала, і мучилась, і боліла, але вона навчила, кожен фініш, перетворювати у старт. Вона навчила не ворожити наперід і ніколи не плакати за минулим. Вона навчила бути "взаємнокрасивою" і того, що єдиний хто не втомлюється час, а ми живі - нам треба поспішати. Потім я виросла і навчилась сповільнюватись, навчилась навіть вносити "коректури" в життя. Та досі ладна житть і пропускати інших мимо, аби в повторах не згубить Одне Своє Неповториме. Ця жінка - моя героїня і вона дарує крила. А я їй, в її день лише її рядки і обіцянку, що навчусь також словами діставати до душі. З Днем Народження! Ліна Костенко

Пекельний тиждень. Версія 3.0

За три дні повністю переписала перший розділ книги. Вчусь жити розмірено, вчусь любити і ділитись любов'ю з надлишку. Вчусь радіти. Вчусь не боятись. nad.zharska@gmail.com Буду рада отримувати листи. З любов'ю Ваша Н. 

Форум Новобудов та Інвестицій 2018

Самоізоляція. День 1

День розпочався об 11. Тривога замість будильника спрацьовувала вночі раз 5, вона ж розбудила і зранку. Причина здається у вчорашньому невдалому прощанні з усім від чого втікала, та хіба прощання бувають вдалими.

Це мій перший день самоізоляції. Сьогодні залишитись без людей не вийде. Тому, чомусь мені здається, що я обмежусь відмовою від телефону, інтернету, та не від людей.

Хоча, якраз від них я, напевне, і ховаюсь

11.48

Коли ти нікому нічого не винен, жити стає куди простіше. Тоді легше зрозуміти чого хочеш ти.

Прокинулась, вмилась, почистила зуби і поснідала.

Читала. Не хочеться мити посуд чи застеляти ліжко. Не хочу прибирати чи складати речі. Хочу просто думати.

Стало важко від власних думок, тому пішла до Марії.

___

До неї я завжди йшла коли не хотіла бачити людей. Коли втікала від проблем. Коли заливалась сльозами. Коли нетямила себе від щастя.

Постукала у двері. З думкою, от зараз повидурююсь аля «дай інтернет, бо помираю».

Та двері відкрила мені заплакана Маша. У її кроляти щось із координацією і воно ледь рухаючись наминало свій корм. Я спробувала кинути недоречний жарт типу «Якщо їсть, то жити буде», але здається його не оцінили.

В той час Маша, захлиналась сльозами.

Вони за моєї відчутності у 12 годин, вже двічі були в лікарні і судячи з Машиного червоного носа виплакали літри зо 3 літри сліз. Я намагалась її якось заспокоїти. Та це той випадок коли треба просто обіймати і кивати.

12 годин. І тут я зрозуміла, що поки нас нема життя триває. Хтось народжується і помирає поки ми спимо.

Там звідки ми ідемо також триває життя. Мене не лякало те що я можу пропустити, швидше сам факт, що воно триває БЕЗ МЕНЕ.

От егоїстка. Приборкала якось я себе.

Головне, щоб за мною просто сумували. Цього достатньо.

Ну в цілому Лаккі наче поправлялась, Маша наче заспокоїлась, тому я подумала, що там життя може вже тривати і без мене.

Повернулась у місце самоізоляції. Лягла на ліжко взяла Байдака і думала. Багато думала про відстані і зустрічі. Про почуття, тривоги, зради. В цілому нічого хорошого в голову мені не лізло.

14.00

О 15.00 я мала зустріти Антона на Галицькому. Тому зібралась і вийшла за межі ізоляції

Він майже і не змінився, якщо чесно. Як завжди смішно. Почуття гумору, це його основний козир.

Він ще покурив. Я із сміхом в душі згадала, як колись ходила з ним курити у школі.

Ми забрали паспорт. Довго шукали банк, щоб оплатити візу. Потім я чекала, поки він вистоїть чергу. Хоча це було навіть цікаво. Я дивилась на людей з телефонами. Вони розказували комусь на іншому кінці дроту, про техніку, погодні умови, хтось голосно вирішував проблеми. Які дивацтва. Гордо подумала собі я.

В цілому, не люблю чекати, але цього разу, це було не так складно.

Ми вирішили їхати до мене. Бо цей лінивець не захотів слухати екскурсію.

Провела я його через Площу ринок. Порозказувала йому спогади з місць своїх побачень. І пішли ми на зупинку. Прийшли до пішохідного якраз на червоний. І за законом підлості якраз приїхала моя маршрутка. Увімкнулось зелене і ми встигли перейти, як раз коли вона встигла поїхати. Карма.

Це нагода показати ще трішки коханого Львова, тому ми пішли до готелю пішки.

Почекали ми маршрутку, навіть досить не довго. Я підготувала бідолашного хлопчину до всіх специфік свого району.

Заходжу я в хол. Антон іде по-заду і тут мені на секунду здається, що я бачу Мар'яну. Але я не завжди вірю своїм очам. А ще вчорашній глінтвейн. Підходимо ми до вахтерші. Я дістаю Антонові документи, розвертаюсь і бачу Антона без обличчя. А поряд Мар'яну з подругами, які якраз забирають документи .

Ми привітались, вона мене поцілувала. Антона - ні.

Якби він не курив, це ті 5 хвилин, яких нам забракло, щоб встигнути на маршрутку. Або швидше знайшли банк чи просто черга була на одну людину менша. Ми б не зустрілись.

Для нього це було шоком. Він шукав пояснення. Думав як виправдовуватись .Чому так сталось.

А я знала одне, це був знак не для нього. А для мене.

Не варто знову лізти в життя людини, яка зуміла жити без тебе.

Для мене це не означало кінець спілкування. Просто тоді я зрозуміла, що більше ніколи не почну відносини з людиною, яка замінила мене кимось. Я не готова була заприсягтися. Та готова була змиритись з думкою, що більше жоден колишній не стане теперішнім.

Потім ми сиділи у мене. Прийшла моя мала з подругою ми говорили, сміялись, бавились ігри, пили чай та думав кожен про своє.

19.00

Я провела Антона. На вулиці так страшенно дощило. Під ногами ні сліду не залишилось від снігу. Ну як не залишилось. Болото, ще той слід. Набрала води, зайшла до Марії. З Лаккі все гаразд. Завтра поїду з ними в лікарню о 10. Маша сказала, що мене розбудить. І це була гарна альтернатива будильнику.

І я знову повернулась у свої чотири стіни. Тут так тихо. Це те за чим я приїхала трішки спокою і простір для думок. У цьому просторі від думок я і заснула.

Прокинулась близько 22.00

Нагріла воду, щоб митись і замість того, щоб здійснити задумане, перемірювала всі свої сукні під музику, яка у мене ще з часів придбання ноута.

От яке воно божевілля, коли танцюєш із жирною головою в улюбленому платті під забуті пісні.

З горем навпіл я таки помилась.

Помила посуд який зібрався за день. Чемно розстелила ліжко і взялась записувавти свій день.

2.00

Сусіди зверху знову дають про себе чути. Пішла з ними познайомитись. Сказали, що думали, що мене немає. Попросили пробачення і поки я дописую останні рядки на сьогодні, вони знову подумали, що мене нема.

3.41

Ну ось і все. Програма мінімум на сьогодні виконана. ЦЕ був мій перший день без інтернету.

Який я прожила, навіть не думаючи про нього. Це гарний засіб для спілкування, але сьогодні мені його вистарчало і без мегабайт.

А що буде далі?
Подивимось.

Залишилось 6 днів..

Правда навздогін

А я більше не влаштовую революцій, щоб бути почутою.
І навіть не намагаюсь бути зрозумілою.
Інколи говорю віршами, а часом просто сміюсь до себе
За останній місяць мене раз так 100500 питали на чому я сиджу
А все елементарно просто: 

На музиці, на гарних душевних розмовах, я багато ходжу пішки і знову читаю книжки.
Танцюю коли чекаю зелене на світлофорі і не опираюсь тому, що відчуваю. 


Навіть, якщо не дуже розумію що це. 

Часом це неконтрольована злість, часом безпідставні пориви щастя
Чи будуть ще душевні пости? Я не знаю Саш. Правда не знаю. Я просто пишу коли мені добре. Коли світло і тепло. 

Жоден з моїх текстів, не був криком відчаю, чи жалістю до себе
Я люблю писати про душу, про випадкових знайомих і ночі. Знаєте, я страшенно люблю ночі.Особливо зимові, особливо зоряні.Не треба шукати драми в моїх словах.


Я дуже довго грала драматичну героїню і щиро думала, що це круто... Та я більше не бавлюсь у ці ігри. Не даю жертовних клятв та урочистих обітниць
Навіть собі, навіть коли страшенно хочеться:) Бо, знаєте, зрештою не у сказаних словах справа.
Не у всіх цих кілометровий текстах.Не в причинах чи наслідках. Справа у тому , що Ви робитиме після своїх слів.
Справа у тому, що відчуєте чуючи навздогін правду, від якої тікаєте.
Або чи зможете залишитись вірними тому, що говорили, коли вже всі слова втратили сенс.
Я скажу одне. Не завжди варто говорити про те, що відчуваєш. Не завжди варто мовчати, про те, чого говорити не можна. А десь між усім це є зимові ночі і трішки душі.
Яку слід берегти від холоду і зайвих слів. А драми, драмам місце на папері) 

Крок на зустріч собі

Після повторного заселення в гуртожиток відчуваю себе знову першокурсницею:) Та якщо відверто, я більше не впізнають себе в дзеркалі, від тієї першокурсниці, яка в 2013 заселилась в цей гуртожиток, залишилась лише ця подушка і десь у батьків на даху ще є "коробочка спогадів"

Я більше не фарбую стрілок кожного дня і не вирівнюю коси. У мене немає нарощених нігтів і бажання все постійно сфотографувати, щоб потім десь запостити
Я змінила колір волосся і більше не пишу довжелезні пости в соціальні мережі... Хоча пишу, якщо чесно

Але це вже зовсім інша історія....
Мені завжди потрібна була ціла купа умовностей, щоб відчувати себе впевнено. Макіяж, довгі нігті чи суспільне схвалення
Та за останні 8 місяців життя пішло в кардинально іншу сторону.

Усе своє свідоме життя, я йшла за знаками. Вірила зіркам, та шукала підказки

Я знаходила відповіді на сторінках книг та чула з уст випадкових знайомих.
Я завжди вірила в щасливу зірку, що веде мене своїм шляхом

Вірила в дива та шукала зміст у всьому, що відбувається довкола
Та коли коло врешті замикається. Коли вже немає сили вірити ні в зірки, ні в знаки....інколи достатньо просто повірити у себе

Я все ще, та сама невротичка, що і на першому курсі, якій конче необхідно щось крутити в руках, або поправляти волосся. Я досі не відповідаю на більшість повідомлень в соціальних мережах і ставлю телефон на беззвучний. Досі вибачаюсь з причиною чи без. І кожного ранку мрію, якнайшвидше дочекакатись вечора, щоб втекти від людей у чотири стіни

Та я більше не боюсь бути собою. Не боюсь власних недоліків чи слабкостей
Бо зрештою, щоб вирватись із замкнутого кола достатньо просто зробити крок у протилежну сторону.
Крок на зустріч собі.

Довга дорога додому

1 січня о 6.24 до другого перону харківського вокзалу прибув потяг, який привіз мене у новий рік.
Звідти почалась нова історія.

Сімнадцятий, ти був дуже довгою дорогою додому.

Ти залишишся однією ніччю Хорватії і кроком в нікуди з напівпорожньою валізою в руках.
Ти назавжди будеш раною, яка дала силу піти і болючим бажанням зупинитись.

Ти просто залишишся тихим вечором з теплим чаєм і ранком, коли не хотілось покидати ліжко.

Сімнадцятий, ти був першим справжнім і щирим. Болючим і часами дуже гірким. Ти був таким довгим, що здавалось ніколи не закінчишся, але ти минаєш

Минаєш, як усе, що повинно минати. Пробач, я інколи не цінувала, частіше просто не хотіла приймати. Та зрештою навчилась відпускати.

Я дякую тобі.

За перший сніг і ту дорогу додому сніжними вулицями, що таки була останньою)

За слабкості, що давали силу. І розчарування, що лише навчило вірити у себе.
За боротьбу, яку краще було програти ніж так і залишити непочатою.

Мій сімнадцятий, тебе більше не буде.
Ти не повернешся і не повторишся, але точно не забудешся.

А стрілками годинника і сторінками календаря, в наше життя завжи приходить щось нове! Так було і буде)

І треба тільки навчитись його спіймати, бо вже за одну мить, воно піде своїм шляхом. А дорога, дорога триватиме. Бо зрештою усе, це лише довгий шлях додому

Пишаюсь тим, що я українка

У моїй країні дивні закони. Тут інколи важко знайти справедливість, важко шукати правду та беззмістовно покладатись на когось.
Тут живуть патріоти з покаліченою вірою і моральні інваліди, які давно наплювати, на слова, які голосно говорили перед виборами.
У моїй країні дивні правила і нічим необґрунтовані стереотипи. Та у цій країні живуть найпрацьовитіші люди.
А Ви знаєте?

У моїй країні війна! Тут матері в бою втрачають своїх синів, і політики, які у власній брехні топлять останні крихти сорому.

Тут найкращі світанки і найбезкрайніше небо. Та інколи воно загоряється вогнем. Тут чути постріли гранат і люди за свою землю віддають життя та моляться Богу.

Це країна контрастів і неоднозначностей. Та я всім серцем, всією душею вірю в цю країну. Не дивлячись ні на що. Це моя батьківщина, це моя мама!
Я обожнюю свою мову, у мене комок у горлі, коли лунає мій гімн. Тому, якщо ви справді вірите у свою батьківщину, давайте не будемо шукати справедливості - а просто будемо справедливими. Давайте будемо тією правдою, яку шукаємо і тими змінами, які прагнемо побачити.
Я щиро люблю цю країну. Люблю не за щось, люблю всупереч всьому
З Днем Народження мамо! З Днем Незалежності друзі!

#пишаюсьтимщояукраїнка

Тихим голосом з-під ребер

Мені казали, що людям не можна вірити, ті хто мав найбільшу віру в людство. Мені розповідали, що потрібно завжди шукати миру, ті хто мав у серці найбільші бурі.

Найбільше лицемірили, ті хто просили бути з ними чесною. А ті, хто найбільше просив їм довіряти, виявились найбільшими брехунами.

Найбільше обіцяли, ті хто не зміг навіть половини своїх слів підкріпити діями, а ті хто мовчки ішов геть повертався у найпотрібніші моменти.

Так от до чого я.
Люди так звикли опиратися лише на свій досвід, що забули про те, що щось може існувати за межами їхнього розуміння.

Бо інколи існує щось, чого не можна торкнутись, не можна побачити, чи зрозуміти. Воно не має геолокації на карті і не поміститься у жодну із книг.
Воно просто тихеньким голосом десь під ребрами говоритиме, чого робити не слід. А куди варто кинутись усупереч тверезому глузду.

Його так важко зрозуміти і невимовно складно придушити. Його достатньо просто почути.

А, щоб почути, щоб почути інколи достатньо просто послухати.

#небілочка #текстпрочуйку
#фоткакольорова

mission completed

Викладаю, мабуть, останнє фото в цих стінах. Сьогодні в моєму житті закінчився етап під назвою "ПДБ"
Близько 8 місяців тому, я переступила поріг цього офісу з переляканими очима і великим бажанням принести щось нове в своє життя. Я не ішла працювати заради грошей і не бігала за великими амбіціями. Я просто вкладала душу в цю роботу і щиро кайфувала від того, що робилю. Від кожного щасливого клієнта і від кожного результату, який потребував моїх зусиль. 

Часами, бувало, рутина тягнула в депресію і дні часом були невдалими, та вони розсіювались із заходом сонця...
А прожитий час, завжди дає нагоду підвести підсумки. Сьогодні рівно в 18.00 я вийшла з того ж офісу, двері якого переді мною відкрились 8 місяців тому, вже без того страху з яким заходила. Я не знаю куди далі веде мій шлях. І не знаю скільки ще дверей прийдеться відчинити перш ніж знайти свої, але точно знаю, що в кожні з них я зайду, щоб одного дня вийти так, як сьогодні. З відчуттям виконаного обов*язку.
Ну і щоб розбавити цю хвилю сентементальності скажу одне:)
Кайфуйте моментом, бо а кінцевому результаті ви не згадаєте сірих днів. А чи будуть вони яскравими - залежить лише від Вас.

З великою-великою любов'ю 

Тепер безробітна Я:) 

Reloading.

 Я люблю цей світ на світанку, коли тільки загорається новий день. Коли із першим пробудженням сонця приходить відчуття цілковитої свободи і нового початку... Що б там не казали. Та життя запам'ятовується моментами. Моментами, які наче затерта кінострічка, набором слайдів показує нам наш шлях. Життя запам'ятовується короткими уривками фраз і набором речей, які встигаєш вихопити в теперішнього, допоки воно не стало минулим .

Я завжди ховала свої спогади в коробку. Вони лежали там роками у вигляді листів і списаних серветок. У вигляді пакетиків цукру і квитків. Вони берегли у моїй пам'яті місце для моментів, які час назавжди залишав позаду. Тоді здавалось, що є лише одна дорога - вперед. Та в житті інколи потрібно брати паузи. Втікати від усього світу і повертатись туди - куди зазвичай немає вороття. Зачиняти двері і вимикати світло. Ігнорувати телефон і увесь світ. Із собою інколи варто залишатись наодинці. Вмикати музику і вимикати думки. Листати старі фотоальбоми. І гортати перечитані книги. Прощатись із привидами минулого і лікуватись сном. У дорогу треба брати лише те, що гріє. Потрібно викидати мотлох і стирати , те що більше не приносить тепла. Потрібно повертати віру в диво і шукати відповіді. Бо часом, коли не знаєш, куди тобі рухатись, просто слід згадати звідки ти прийшов. Життя запам'ятовується ночами, які не спиш, щоб на світанку запустити в кімнату морозне ранкове повітря і відчуттями, коли дійсно щиро відчуваєш, що ти живеш. Зрештою, щоб не відвувалось у Вашому житті - завжди пам"ятайте, що все налагоджується. Завжди Бо відкривши вікно на світанку десь завжди загорається новий день!

З Днем студента!!!

Не спати ночами і робити все в останній момент. Зриватися з місця і вже за годину шукати пригод собі на.....голову . Придумувати проблеми, а потім героїчно їх вирішувати. Прогулювати пари і жертовно клястись Мар"яні "Ну це останній раз. Чесно:)" Спати собі тихенько за останньою партою, а потім проклинати конспект, який треба переписувати 

Кожної сесії обіцяти собі здавати все одразу, і кожного нового семестру ставати на крок вищим у власному вмінні прокрастинувати Знайти друзі без яких зараз не уявляєш себе І вчитись, вчити, а потім знову вчитись І мова не про матриці і форми друку. А про великий життєвий досвід... Це мої студенські роки. Це мій Мегакрутий період в житті. З днем студента всіх хто одного дня отримав студенський квиток:) Всіх хто хоч раз молився з заліковкою в руках Всіх хто просипав на першу пару.... І взагалі всіх хто може назвати себе студентом... Легких сесій нам!!! І максимум позитивних моментів Вітааююю Окремі цьомки-бомки моїм #vps {3 

Система

Колись мені доведеться померти. І Вам, до речі, також. Прийдеться перестати дихати, та й серце припинить качати кров. Кажуть, це буде страшенно боляче. Кажуть, що життя пролитить перед очима. Але це, мабуть, брехня, бо сівдомість тоді навряд чи працюватиме.
Колись мені доведеться померти. І це щастя, якщо це "колись" прийде саме. Бо ж життя непередбачувана штука. Єдине що має в ній закономірність - це властивість закінчуватись. Кажуть наше життя - дві дати. Усе своє життя, ми знаємо лише одну. Святкуємо її. І живемо в неоголошеній війні з іншою.

Перед смертю, якщо говорити про природну смерть і навіть, якщо не про неї. Ми всі будемо боротись. Ми перестанемо чути, бачити, Наше серце буде робити останні удари. А ми все ще будемо боротись. Зараз, мова йде про агонію. Це передсмертний стан, коли мозок намагається ще врятувати у тілі, щось, що зоветься життям, а кожна клітина зайнята помиранням. Агонія закінчується з останнім ударом серця. А починається десь з першим подихом. Усе своє життя ми боремось. Це як забіг без чіткого старту і фінішу. Нескінченна гонитва, яка закінчиться, без переможців і переможених. Ми просто помремо.

Колись слово "смерть" викликало у мене комок у горлі і мурашки по шкірі. А потім одного дня я не змогла згадати "який то день сьогодні?". 

Життя іде за своєю системою, ми робимо перший крок,кажемо перше слово,ідемо в перший клас, потім перше кохання, перший урок,  перша пара, перша робота . А між цим ще сотні "перших подій". Кілометри пройдених доріг, сотні нових знайомств. Десятки пар зношеного взуття. Ми випили вже літри води і з'їли тонни їжі. Наші очі вже змінили сотні тисяч картин. Ми сказали мільони слів. Скільки думок прокрутилось в нашій голові. І якогось дня життя втомлене своєю повторністю активує режим "автопілот".
Далі буде...

Люди

Як казав Висоцький, "...я просто змию цей день". А якщо точніше, то цей і два останніх. Ця стаття мала називатись: "Історія Попелюшки" або "Яке воно, життя на даху? " Але сьогодні я розповідатиму про щось зовсім інше. Якщо хтось бачив моє останнє повідомлення на цій сторінці , то знає, що я побувала у цікавій мандрівці. Дорога моя вела високо у гори. А якщо, точніше то я їхала у Буковель. Про"екскурсію" Буковелем на сторінці " Travel".  А поки, моя історія. Історія про людські відносини, про ігри та їхні правила. Про ввічливість, лицемірство ну і трішки про гроші:)

Ерік Берн у своїй книзі "Ігри у які грають люди" дуже круто подає поведінку людей на прикладі ігор. Про цю книгу, я розповім на сторінці  Books. Ми самі не підозрюємо, або навіть не усвідомлюємо, що граємо в жорстокі ігри, намагаючись перемогти.  Насправді ж, ціна перемоги - це справжній програш.

Рано-вранці, 27 червня я взяла свою валізу і вирушила в дорогу. Їхала ми з Марією влаштовуватись на одну із самих староднавніх професій. Ні, не треба думати про щось непристойне. Ми їхали влаштовуватись офіціантками в один із найпрестижніших готелів Буковелю. 

Дорога потягом до Івано-Франківська, квиток на автобус до Буковелю, невеликий перевал в Яремче, трохи сну і ми стоїмо перед неймовірно гарною будівлею. Позаду мої обожнювані гори, шум гірської річки і будиночки, які без перебільшень родом із казки

Попереду співбесіда і два дні. Дні, які без перебільшень можна описати двома словами : "На межі". 

Наша співбесіда тривала не більше 5 хвилин. За цей час ми встигли оцінити заклад. А барман встиг оцінити нас:)

Ми тілкьки натиснули кнопку виклику ліфта, який віз нас до нашого горища. Мені здається, що це була, та ігрова кнопка "Start" з якої і розпочалась гра. Правила якої я й досі не збагнула. 

Горище. Ні, я не перебільшую. Нас справді поселили на горищі готелю. Я зараз матиму гріх, якщо буду жалітись на умови. В розпорядженні персоналу дві душові кабінки, пральні машини, три туалети, праска ну і вид на все ті ж "казкові" будиночки. Щоб їх побачити потрібно було вийти на коридор і встати на вшпиньки, бо ці вікна були у стелі. І були це єдині вікна на цілому горищі, які відкривалися. У кімнатах не було вікон взагалі. Ми єдині кому пощастило мати два віконечка розмімом у кватирку.Правда цю перевару компенсував ліфт просто за стіною. Який нагадав про себе не один раз.

Ми переглянулись, але в цілому, були готові до гіршого, а ресторан, нам, таки, сподобався. Тому оцінивши тверезо ситуацію, ми готові були приступити до стажування.І поки ми спустились весь персонал вже облетіла звістка про львівських "невест", які приїхали влаштовувати особисте життя.

На поверсі, окрім персоналу, готелю живуть покоївки, працівники рецепшину і spa-зони. Тобто колектив на 80% складається з жіночої частини. Нашому приїзду зрадів лише 1% у цей відсоток входила лише сестра Маши, яка зустріла нас так радо, як не зустрічають гостей, навіть у  готелях "5-ти зірок". Нас поселили до неї в кімнату, тому ми отримали інформатира і єдину розраду в її лиці.  Ну і ще бармен, але не довго, бо ввечері,я не дуже вчасно зайшла в жіночий душ

Далі нас чекали години вивчення меню, зауважень просякнути "турботою". В цілому ми дізнавались багато нового. Навіть того, про що не хотіли б знати. Бо ж ми їхали до кінця літа на роботу, нас не попередили про графік роботи, який передбачав позмінний розклад. Нас не попередили, що літній майданчик, заради якого нас наймали, відкриється ще не скоро. А весь цей час, ми будемо завадою для офіціантів, які там працюють. Бо кожен клієнт, для них це додатковий заробіток, до не дуже великої зарплатні. Десь тільки під вечір нас відпустили. Ми прогулялись Буковелем, заспокоюючи одна одну: "Це лише гра. І ми маємо перемогти". Але нерви здавали. Тому ми повернулись на горище і до 8 години віддали свої тривоги сну.

 О 8 ми мали спуститись і допомогти з підготовкою столу. Тут, таки, ми нарешті  отримали пояснення. Це було справді пізнавально. Було трішки клієтнів. Нам показували вигляд страв, що дуже спростило вивчення меню. Здалось, що в'їдливі коментарі і цілковите ігнорування нашої присутності не мали жодного значення. Це був гарний і престижний заклад. І ми знали, що зможемо бути його гідним доповненням. А вечір в Буковелі крізь панорамні вікна дорогого ресторану здавалося дарує світу особливо дорого вигляду.

Ну що ж, про гроші. За ці два дні, я зрозуміла, що гроші дають людям волю. У всіх її розуміннях. Коли людині не потрібно зосереджуватись на гонитві за папірцями. Вони показують свої справжні потреби. Прислухається до власного "я" і вже оце "я", а не гроші керує їх сутністю. Готелю в якому ми працювали, можуть собі дозволити далеко не всі. Але ми не зустріли жодної людини, яка б хоч якось продемонструвала свою зневагу чи зверхність.

Такими роздумами закінчився мій перший день і розпочався другий. Вже ввечері після важкого дня, ми встигли насміятись і нажалітись між собою в кімнаті. 

А ранок став для нас підтвердженням того, що ми вміємо працювати. Бо нам, таки, давали завдання, які ми виконувли, ми розмовляли з адміністрацією, познайомились з новою зміною і зітхнули з полегшенням. Між виконанням завдань, ми повторювали меню, навіть здивували офіціантку, яка стверджувала, що його неможливо вивчити. Але перевірка продовжувалась і була вона вже не на професійні навички, а на моральну стійкість.

Та й зрештою, мені випала нагода потішити наших тестувальників. Післ 6 годин намагань довест, що ми "гідні", між тарілок  і стаканів я, таки, розридалась. 

Гру було програно. Це я зрозуміла, коли кухар вийшов на зал, щоб вияснити, що трапилось. Мені не вистарчило навчичок. Не так професійних, як моральних. Добру годину, я виплакувала всі образи і несправедливості, які потрібно було переступити, а я об них розбилась. 

І, знаєте, пори всі описи, розповіді перераховані вище, кожне слово цілковита маячня. Бо зрештою, я не готова була виносити чиїсь брудні тарілки і витирати столи. Я ніколи не боялась роботи. Але навіть всі гроші світу, не здатні змусити когось принижувати свою гідність. Тоді я вирішила, що повертаюсь додому.

Для тих закладів, які не знають, як звернути увагу відвідувачів, даю персональну пораду - "поставте пам'ятник заплаканій офіціантці".У найващі хвилини і не в найкращому вигляді я зібрала на собі купу поглядів. Співчутливих правда. 
Найгірше було повернутися назад у ресторан. Бо по-перше соромно. По-друге потішити своїм червоним носом усіх присутніх було дуже принизливо. Але іншого варіанту не було. Ми пийшли і ОБОГИ диво із чудес! Нас шкодували, співчували і відправили відпочивати. Так за відпочинком минув другий вечір який закінчився вечірньою прогулянкою.

День Конституції України став для мене днем, коли я зрозуміла що найголовніший закон у житті кожної людини - це обов'язок відстоювати свою гідність.
Вранці ми спакували валізи. Кнопка, яка розпочала гру її і гакінчила. Game over! Ми їхали переможеними. Але я закривала двері цього закладу з відчуттям цілковитої перемоги. Бо інколи вийти з гри - це програти комусь, але виграти для себе. 

Попереду нас чекала важка дорога додому. Підлий водій, який посадив нас на автобус, що їхав лише до половини шляху, але згодом ми зустріли водія, який витратив свою 10-ти хвилинну перерву для того, аби купити булочку і погодувати нею бездомну собаку. За ці два дні ми зустріли людей, які здатні на підлість заради грошей, але зустріли і тих, які маючи статки несли в собі добро. 

Цей світ повен людей, як хороших, так і не дуже. Але за ці дні, я зрозуміла одну найважливішу істину - десь між зароблянням грошей, боротьбою за місце під сонцем і  всіма земними благами, є щось, що не коштує абсолюно нічого, але вартістю перевершує найкоштовніші скарби світу... І назва цьому "щось " - ЛЮДЯНІСТЬ!



"Пів життя у валізу" або "ще не поїхала, а вже ностальгую"

У Львові страшенна спека. Сонце, здається, намагається розтопити все, що має земну плоть. Літо прийшло не тільки на календар, а й у кожен куточок життя. 

Цього літа у мене з'явилась валіза. Максимум 20 кг - це все що можна взяти з собою у дорогу, кажуть виробники, а я шукаю якихось чарівних заклинань, шоб запакувати туди усі свої речі:)

Коротше кажучи - у мене є нагоди на деякий час змінити місце проживання. Не так кардинально, як я собі мріяла. Але скоро за вікном буде нова панорама. 

Ціною таких змін повинно стати літнє байдикування. Тож поки у когось тільки розпочинаються канікули, я вже з поновленими силами готова до нових пригод, ну і звісно досвіду.

GO!



Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати